Öregdiák találkozó volt

1872. október 7-én indult meg a tanítás a Magyar Királyi Tanárképző Intézet Gyakorló Főgymnasiumában. A százötven éves évfordulón, 2022. október 7-én, pénteken öregdiák találkozónak adott helyet az iskola. Az 1947-1975 között érettségizettek délre jöttek, kettő és három óra között mentek el. A kb. százötven résztvevő között a legidősebb öregdiákok 1947-ben, 1950-ben és 1953-ban végeztek a Trefortban. A megemlékezésnek a tornaterem adott helyet, ez három beszédet és a kórus rövid előadását foglalta magában. Utána az egyes termekben osztálytalálkozókra került sor.

Az 1976 és 2022 között végzettek fél négykor, fél ötkor és fél hatkor kijelölt termekben találkozhattak huszonhárom egykori tanárukkal (pl. nosztalgiaórák keretében), közben és utána szintén osztálytalálkozók és kötetlen, az egész iskolát és udvart betöltő sok más találkozás és beszélgetés töltötték ki a programot. Ajándékbolt és büfé állt mindenki rendelkezésére. A találkozó ezen második részében kb. hétszáz egykori diák volt jelen hosszabb-rövidebb ideig.