Honti Mária temetése

Honti Mária, iskolánk egykori tanára és igazgatója január 8-án hunyt el. Február 27-én a Farkasréti temető ravatalozójában volt a búcsúztatása.

Elsőként tanítványi nevében az 1970-ben érettségizett osztályából Novák Júlia mondott beszédet, majd ugyanebből az osztályból Kőrös András szavalt el egy verset, melyet Honti Mária ajánlott egykoron figyelmébe. Az iskola nevében Glatz János tanár úr búcsúzott, aki az élő tanárok közül a leghosszabb ideig, huszonöt évig volt Honti Máriának tanártársa. Őt Rádli Katalin követte, aki a kilencvenes és kétezres években Honti Mária munkatársa volt az oktatáspolitikában. Részletesen ismertette Honti Mária életútját, munkásságát. Utolsóként Spengler Katalin mondta el búcsúzó gondolatait, aki Honti Máriának élete végéig közeli barátja volt.

Ezt követte a gyászszentmise a Farkasréti Mindenszentek templomában, melyet Bagyinszki Ágoston (ferences) atya, és Michels Antal atya celebráltak. Mindketten iskolánk egykori diákjai voltak akkor, amikor Honti Mária annak igazgatója volt, az előbbi 1988-ban, az utóbbi 1982-ben érettségizett. A kántor Tegzes Gergely volt, iskolánk 1992-ben érettségizett diákja. A hamvakat a szentmise után Honti Mária kérésének megfelelően a templom urnatemetőjében helyezték el. Itt hallható volt felvételről Gergely Ágnes költőnő néhány gondolata az elhunythoz. Ő szintén közeli barátságban állt Honti Máriával.