Tankönyvritkasággal bővült a könyvtár

Egy szerencsés véletlen kapcsán antikvár példányként került a Trefort tulajdonába Marczali Henrik 1894-ben kiadott Magyarország története, melyet kifejezetten középiskolák számára írt tankönyvnek. Marczali Henrik (1856-1940) a magyar történelemtudomány egyik legjelentősebb történészprofesszora volt. Munkásságáról elmondható, hogy 1895-től a Budapesti Egyetem oktatójaként tevékenykedett, azonban az kevésbé ismert, hogy ezt megelőzően a mai Trefort Gimnázium elődjében dolgozott középiskolai tanárként (1878-1895), illetve ennek keretében osztályfőnökként. Pályájának ebben az első felében szerzett tapasztalatai alapján fontosnak tartotta, hogy egy átfogó, Magyarország és a magyarság történetét a kezdetektől a kiegyezésig feldolgozó tankönyvet írjon.

Részletek itt olvashatók.

Képek itt vannak.