A gyűjtés eredménye

A két hetes gyűjtés eredménye: 76 kg cukor, 129 kg liszt, 85 kg tészta, 51 liter olaj, 96 kg rizs, 10 kg búzadara, 40 kg bab, lencse, 60 db májkrém, 18 löncshús, 137 melegíthető konzerv, 47 hideg konzerv, 3 kg zsír, 43 db paradicsompüré konzerv, 1 kg száraz kolbász, 3 üveg uborka, 3 zacskó kölesgolyó, 1 margarin, 2 zacskó kakaó, 40 dkg mák, 25 dkg kávé, 5 mustár, 6 kg só, 1 kg porcukor, 5 kg szalonna, 4 kg nutella, 15 doboz tea, 24 zacskó babérlevél, 24 zacskó fahéj, 24 zacskó fehérbors, 24 zacskó kömény, 14 kg édesség.

Kubicza János tanár úr szervezésében Gyöngyöspatán a tervek szerint esti általános iskola és gimnázium kezdi meg a működését ősszel. A helyi kisebbségi önkormányzattal kialakított kapcsolatok eredményeképpen iskolánkban adománygyűjtést szerveztünk az ott és a közelben élők számára, mert alig van munka és igen nagy a szegénység. A közösség önkormányzatának elnöke megfogalmazta, hogy a szűkölködő családok megsegítésére elsősorban tartós élelmiszerre volna szükség (konzerv, liszt,cukor, rizs, zsír, szalonna, tészta). A gyűjtés iskolánk földszinti zsibongójában február 22-én vette kezdetét és március 5-ig tartott.