Ifjú Fizikusok Osztrák Versenye

Idén ötödik alkalommal képviseltette magát Magyarország a 23. alkalommal megrendezett Ifjú Fizikusok Osztrák Versenyén (Austrian Young Physicists’ Tournament, AYPT), mely idén online körülmények között folyt. A tornán 8 ország 12 csapata versenyzett. A magyar csapat a háromfordulós verseny során szerzett pontjai alapján bekerült a döntőbe, amelyen a harmadik helyet szerezte meg, így ezüstérmet kapott.

A három fős magyar csapat tagjai:

Mátéfy Ádám (Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, Budapest) (középiskolai tanárai: Komáromi Annamária, Erdélyiné Bérczi Enikő)

Tory Anna (ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Budapest) (középiskolai tanára: Piláth Károly)

Váradi Csanád (Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest) (középiskolai tanárai: Shnider Dorottya, Schramek Anikó)

A csapat kiválasztásáról és magáról a versenyekről az ifjú fizikusok magyarországi versenyének (HYPT) honlapján lehet bővebben olvasni.

A versenyzők felkészítése az ELTE Anyagfizikai Tanszékén folyt egyetemi hallgatók és oktatók vezetésével:

Egyetemi hallgatók: Bánóczki Tímea (BME), Kadlecsik Ádám (ELTE), Lipovics Dániel (University College London), Nagy Péter (ELTE), Penc Patrik (BME), Vavrik Márton (BME)

Egyetemi és középiskolai oktatók: Hömöstrei Mihály (Budapesti Német Iskola, ELTE), Ispánovity Péter (ELTE), Jenei Péter (ELTE), Szeidemann Ákos (Eötvös József Gimnázium, Tata), Széchényi Gábor (ELTE), Vincze Miklós (ELTE-MTA)