Német diákcsere

Április 10. és 17. között immáron sokadik alkalommal köszönthettük iskolánkban a münsteri Marienschule diákjait és lelkes kísérőiket, Piroschka Haenleint és Andreas Wagnert. A hetet kultúr- és szabadidős programok tarkították, például városi felfedezőséta, parlamentlátogatás, esti séta a várban, balettelőadás és Carmina Burana az Operaházban, családi nap, reggeli kakaózás a New York Kávéházban, Light Art Museum, valamint Gellért hegyi séta.

Ezen felül a német diákok iskolánkban órákat is látogattak, így azoknak a németül tanuló diákjainknak is lehetőségük nyílt németekkel beszélgetni, akik a csereprogramban nem vettek részt. A sokszínű programok és a nyelvtanulással kapcsolatos sikerélmények azonban eltörpültek a frissen kötött barátságok mellett, amit  búcsúzáskor könnyektől elhomályosodott tekintetek is igazoltak. Itt lehet elolvasni a német diákok benyomásait.