Frizbi diákolimpia

Iskolánk két csapata is megmérkőzött az ultimate frizbi országos döntőjében április 26-án. A legnagyobb korcsoportban (V-VI.) idén először versenyeztek együtt a profi (igazolt) és az amatőr sportolók. A 37 csapatos mezőnybe az ország minden pontjáról érkeztek iskolai csapatok Biatorbágyra.

A „B” csapatunk egy vereséggel és három győzelemmel, míg az „A” csapatunk három győzelemmel jutott a rájátszásba, ahol a legjobb 16 csapat egyenes kieséses rendszerben folytatta tovább a küzdelmeket. A „B” csapatunk 8:4-re kapott ki az első kiemelt budapesti Adytól (amely csapatban három NB I.-es játékos is játszott), így ők a 9–16. helyen végeztek. Az „A” csapatunk ellen elsőként a negyeddöntőben tudott bárki is pontot szerezni. Ahogyan haladt a döntő felé, sorra győzőtt le profi játékosok vezette csapatokat, így vereség nélkül jutott a döntőbe. Itt az ellenfele az Ady volt, amely „B” csapatunkat búcsúztatta. Az Ady együttese 6:4-re megnyerte a meccset. Így a tavalyi IV. korcsoportos ezüst után, idén az V-VI. korcsoportban is ezüstérmet szerzett a csapat. A “B” csapat: Frigyes Lőrinc, Karáth Kornél, Tunkel Hanga (Spirit captain), Márta Kira, Vancsisin Márk (Captain), Zupkó Zsigmond (10.a ); Erhardt Zsuzsanna (10. b); György Eszter (10.c ), az “A” csapat: Hernádi Boglárka, Pafféri Csaba (Captain), Rónai Dániel (10. a); Csorba Zita, Késmárky Júlia (Spirit captain), Zanathy-Pintér Janka (10. b); Hernádi Gergő (11. c); Kovács-Sebestyén Dominik (12. b), Edző, felkészítő tanár: Zsubori Barnabás tanár úr.