Sportnap volt május 4-én

Idén egy a megszokottól teljesen eltérő sportnapot tartottunk. Nem egymással versenyeztetek, hanem önmagatokkal. Mindenki feszegethette teherbírásának határait, megmutathatta a mozgásban tanúsított motivációját és energiáit. Ennek eredményeképpen elmondható, hogy remekül szerepeltetek. A tanárok egy része is csatlakozott a programokhoz. Sokan közülük több órát is eltöltöttek ezen a napon is mozgással. Jó megtapasztalni, hogy kortól, nemtől, egészségügyi állapottól függetlenül fontos a mozgás a trefortos diákok és tanárok számára. Az iskola tanulóinak 90%-a részt vett a sportnapon. Minden osztály teljesítette a mozgásra fordított minimális kitűzött időtartamot, a körülbelüli háromezer percet. A legkedveltebb sportágak közé a biciklizés, futás, ütős sportágak és a szabadtéri labdajátékok tartoztak. A visszajelzések alapján 65608 percet töltöttetek ezen a napon sportolással. A diákok közel egytizede több mint négy órát sportolt, de voltak, akik hat óránál is többet mozogtak. A 7. c, 8. a, 8. b, 9. a, 9. b, 9. c, 10. a osztályok átlag feletti teljesítménnyel szerepeltek.

Örömmel néztük végig az eredményeket, hiszen azt olvastuk ki belőle, hogy nagyon sokan komolyan vettétek ezt a napot. Nagyon szép egyéni teljesítményeket is láttunk, és feltehetően voltak, akik meglepődtek, milyen sokat képesek sportolni egy nap. Örülünk, hogy aktívan és sokféle sportágat kipróbálva mozogtátok végig ezt a napot.

(testnevelés tanárok)