Kitüntetett tanárok

A legrangosabb állami és civil kitüntetések és díjak, amelyeket iskolánk tanárai munkájukért, életművükért az elmúlt évtizedekben kaptak. A második oszlopban azt tüntettük fel, hogy az adott tanár mikor tanított iskolánkban. (A kitüntetettek az iskolánkba történő belépés időrendi sorrendjében vannak feltüntetve.)

tanár tantárgyak kitüntetések
Dr. Makay Gusztáv 1941-1974 magyar, francia Kiváló Tanár
Bíró Béláné 1955-1982 matematika, fizika Beke Manó Emlékdíj
Stéger Hajnal 1955-1992 magyar, történelem Apáczai Csere János-díj
Keresztúri Gyuláné 1956-1995 testnevelés Kiváló Pedagógus
Dr. Szávai Nándor 1958-1973 francia, német, olasz Kiváló Tanár
Kossuth-díj
Fehérvári Gyula 1959-1981 német, francia Kiváló Tanár
Götz Gusztávné 1959-1973 biológia, földrajz Kiváló Tanár
Reményi Gusztávné 1959-1990 matematika Kiváló Tanár
Beke Manó Emlékdíj
Kiváló Pedagógus
Rátz Tanár Úr-díj
Révész Gáborné 1959-1987 pedagógia Kiváló Tanár
Kiváló Pedagógus
Dr. Körner Miklósné 1960-1991 kémia, fizika Kiváló Tanár
Apáczai Csere János díj
Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány Trefort Ágoston díja
Honti Mária 1962-1991 magyar, történelem Kiváló Pedagógus
Apáczai Csere János díj
Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány Trefort Ágoston díja
Magyar Köztársaság Édemrend Középkeresztje
“Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj (Életműdíj)
Damó Elemérné 1965-1978 magyar, orosz Kiváló Tanár
Varga Lászlóné 1966-2008 fizika Pedagógus Szakszolgálatért Emlékérem
Glatz János 1966-2011 testnevelés Pedagógus Szakszolgálati Emlékérem
Vörös László 1967-2005 magyar, történelem Kiváló Pedagógus
Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány Trefort Ágoston díja
Apáczai Csere János-díj
Túriné Lehóczky Lídia 1973-1991 orosz, francia Németh László-díj
Gömbösné Csabay Annamária 1975-2011 testnevelés Pedagógus Szolgálati Emlékérem
Szászné Heszlényi Judit 1975-2017l biológia Németh László-díj
Rátz Tanár Úr-díj
“Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj
Pálos Miklósné 1976-1992 orosz Kiváló Pedagógus
Máthé Pál 1976-1996 történelem Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány Trefort Ágoston díja
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
Vörös Lászlóné 1978-2005 biológia Pedagógus Szakszolgálatért Emlékérem
Kovács Károly 1978-2011 matematika Pedagógus Szakszolgálati Emlékérem
Lénárd Gábor 1979-1999 biológia Kiváló Munkáért, Trefort Ágoston Emléklap, Pro Universitate Emlékérem, Hundidac 2003 Arany díj, Érdemes Tankönyvíró, Rátz Tanár Úr életműdíj, Magyar Arany Érdemkereszt
Márton János 1981-1996 magyar Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány Trefort Ágoston díja
Dr. Schróth Ágnes 1981-től kémia Rátz Tanár Úr-díj
Pro Universitate arany fokozata
Perneki Gáborné 1982-2007 biológia Pedagógus Szakszolgálati Emlékérem
Domokos Katalin 1982-2018 orosz, francia Az Év orosztanára 2012
“Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj
Dr. Gerőcs László 1982-2019 matematika MTA Tudós Tanár Kutatói Pályadíj
Ericsson-díj
Kissné dr. Spira Veronika 1984-2008 magyar Németh László-díj
Palojtay Tamás 1983-2016 technika, informatika Eötvös Lóránd Tudományegyetem emlékérme
Veszprémi Ferenc 1985-től matematika Graphisoft Alapítvány Magyar Matematika Oktatásért díja
Varga Ákos 1986-2006 történelem Pedagógus Szakszolgálatért Emlékérem
Feldné Knapp Ilona 1988-2002 német Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat
Kálmán Éva (Magyar Tamásné) 1993-2018 testnevelés Pedagógus Szakszolgálatért Emlékérem
Csapodi Zoltán 1993-tól történelem “Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj
Gonda Zita 1993-2019 francia “Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj
Szabó Ádám 1993-tól magyar MTA Tudós Tanár Kutatói Pályadíj
Fodor Erika 1995-2010 kémia Hundidac Nagydíjas
Genius Díjas
Magyar Innováció Díj
Szörényi Zoltán 1996-2008 fizika Magyar Arany Érdemkereszt
Keleti Ilona 1997-2011 angol Pedagógus Szakszolgálati Emlékérem
Szénáisné Dr. Steiner Rita 1998-tól angol MTA Tudós Tanár Kutatói Pályadíj
Dr. Kiss Csilla 1999-től történelem MTA Tudós Tanár Kutatói Pályadíj
Fábián László 2004-től magyar MTA Tudós Tanár Kutatói Pályadíj
Poros András 2003-2009 francia, történelem Pro Universitate ezüst fokozata
Dr. Piláth Károly 2005-től fizika, informatika Kiváló Feltaláló arany fokozat
ELFT Mikola Sándor Díj
Magyar Nukleáris Társaság Öveges József Díj
Rátz Tanár Úr-díj
Ericsson-díj
Faragó Norbert 2005-től biológia “Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj
Bugán Ilona 2006-tól “Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj