E_2006_05

Maradékos összeadás

Táblázatkezelő program segítségével, a maradékos összeadást bemutató táblázatot és számításokat kell elkészítenie a következő feladatokban. A megoldás során vegye figyelembe a következőket!
• Amennyiben lehetséges, a megoldás során képletet, függvényt, hivatkozást használjon!
• A részfeladatok között van olyan, amely egy korábbi kérdés eredményét használja fel. Ha egy részfeladatot nem sikerül megoldani, hagyja meg a félig jó megoldás, vagy számot adó kifejezés helyett írjon be „1000”-et!
1. Munkáját maradek néven mentse el!
2. A táblázat A oszlopába a
2. sortól kezdve írja be a számokat 0-104-ig! A táblázat első sorába a B oszloptól kezdve írja be a 3, 5, 7 számokat!
3. A B oszlopban a második sortól kezdve számítsa ki az A oszlop megfelelő sorában lévő szám és a B1-ben lévő szám osztásának maradékát! (Amennyiben nem tudja függvény segítségével meghatározni a maradékot, úgy kitöltéssel is megoldhatja ezt a feladatot.)
4. A C és D oszlopban is végezze el a maradékok meghatározását!
5. Az első sor G oszlopától kezdve írja be a cellákba a Szám, 3, 5, 7 értékeket, a mintának megfelelően!
6. A G2 és G3 cellákba írjon be egy-egy tetszőleges egész számot 0 és 104 között!
7. Határozza meg az A1:D106 táblázat és függvény segítségével a G2 cellában lévő szám és a H1, I1, J1 cellában lévő értékek osztásából származó maradékokat! Az eredményeket a H2, I2, J2 cellákban jelenítse meg! Használjon megfelelő hivatkozásokat, hogy a képlet hibamentesen másolható legyen!
8. Ugyanezt a műveletet végezze el a G3-as cellában lévő számmal! Az eredményeket a H3, I3, J3 cellákban jelenítse meg!
9. A H4, I4, J4 cellákba számítsa ki a fölöttük lévő két cellában lévő számok összegét!
10. A H5, I5, J5 cellákba határozza meg függvény segítségével a H4, I4, J4 cellákban lévő értékek és a H1, I1, J1 cellákban lévő értékek osztásából származó maradékot!
11. Keresse meg függvény vagy függvények segítségével a H5, I5, J5 cellákban lévő maradékokat az A1:D106-os táblázatban! A megtalált kombináció sorában az A oszlopban lévő számot jelenítse meg a G5-ös cellában! (A kombináció helyének meghatározásához segédszámításokat végezhet.)
12. Formázza a táblázatot a mintának megfelelően! A H2:J3 értékei legyenek kék színűek, a G5:J5 értékei piros színűek! A G5:J5 tartomány kitöltő színe legyen sárga!