A védőnő tájékoztatása

A veszélyhelyzetre meghirdetett protokollt a védőnőknek is be kell tartaniuk, mert minden egészségügyi intézmény csak sürgősségi ellátást nyújt jelen helyzetben. A személyes találkozások mellőzése indokolt, csak kiemelt esetben valósul meg. Veszélyhelyzet idejére a digitális eszközök használata élvez elsőbbséget. A járványügyi helyzet miatt az Iskolaegészségügyi Szolgálat „home office”-ban működik az iskolában.

Diákok, szülők emailben keressenek,  ha valakinek kérdése, problémája van a következő halasztásra került egészségügyi teendők kapcsán: 1. aktuális iskolai kampányoltások (Hepatitis B, HPV) halasztása, 2. beiratkozás az általános iskolákba, középiskolákba (iskolaegészségügyi törzslapok megküldése az új oktatási intézménynek), 3. oltási könyv másolat, 4. alkalmassági vizsgálatok a szakképző intézményekben a nyári gyakorlatokhoz, illetve az újonnan érkezők beiskolázásához. A levelekre munkaidőben válaszolok. Az elmaradt kampányoltások új oltási rendjének kidolgozása folyamatban van a Nemzeti Népegészségügyi Központ által.

Köszönöm szépen a megértésüket.

Dudás Zsuzsanna iskolavédőnő, iskolavedono@gmail.com, Józsefvárosi Szent Kozma Egészségügyi Központ