Untitled Document
 

VERSENYEREDMÉNYEK 2016 / 2017

(Zárójelben a felkészítõ tanárok nevei olvashatók)

 

NEMZETKÖZI EREDMÉNYEK

Teentech Awards 2017
A nemzetközi versenyen a résztvevők a tudományok és a technológia területét érintő innovációs alkotásaikkal vesznek részt a versenyen. Kétezer csapat közül került a nemzetközi döntőbe 19 kategória kétszáz csapata. A június 26-án Londonban megrendezett döntőben a Koczka Vencel, Lipták Zoltán (10. a), Reményi Réka (10. b) összeállítású csapat egy mobiltelefonról távvezérelhető okosház modellel kategóriájában az első helyet szerezte meg.(Regele György)
 
Nemzetközi Kémiai Diákolimpia
Bangkokban, Thaiföld fővárosában, a 49. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián Kalapos Péter (12. c) a magyar csapat tagjaként ezüstérmet szerzett. (Kutrovácz László)
 
Ifjú fizikusok osztrák versenye
A versenyen 9 ország 16 csapata vett részt. A magyar csapat - melynek tagja volt Graning Sára (11. a) - az első helyet szerezte meg. A felkészítő munkát egyetemi oktatók végezték, az iskolában pedig Piláth Károly tanár úr és Vitkóczi Fanni tanárnő.
 
Baltic Chemistry Competition
Kalapos Péter (12. c) a nemzetközi online kémiaversenyen 8. helyezést ért el. (Kutrovácz László)
 

ORSZÁGOS EREDMÉNYEK

Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
biológia
  Varga Eszter (11. c) 25. helyezés (Faragó Norbert, Szászné Heszlényi Judit)
  Tóth Boglárka (12. a) 34. helyezés (Faragó Norbert, Szászné Heszlényi Judit)
kémia
  Kalapos Péter (12. c) 7. helyezés (Kutrovácz László)
  Baumann Anna (12. c) 25. helyezés (Kutrovácz László)
francia
  Szabó Milán (11. c) 2. helyezés (Domokos Katalin, Kovács Máté)
  Rieder Anna Róza (12. b) 8. helyezés (Gonda Zita)
  Soós Lilla (12. c) 33. helyezés (Gonda Zita)
informatika (alkalmazói kategória)
  Berghammer Dávid (12. a) 33. helyezés (Piláth Károly)
informatika (programozás kategória)
  Misius Tamás(12. c) 25. helyezés (Piláth Károly)
német nyelv
  Zólyomi Sára (12. c) 34. helyezés (Jászné Kajmádi Mónika)
orosz nyelv
  Kis-Tóth Zsombor (12. c) 3. helyezés (Domokos Katalin)
spanyol nyelv
  Frizzi Blanka (12. c) 4. helyezés (Bogdán Krisztina, Éltető Katalin)
Oláh György kémiverseny
  Kalapos Péter (12. c) 4. helyezés (Kutrovácz László)
Dürer országos kémiaverseny
  Baumann Anna (12. c), Kalapos Péter (12. c), Penc Patrik (10. c) csapat 1. helyezés (Kutrovácz László)
Kortárs irodalmi verseny
  A Bánhidi Eszter, Csesznok Flóra, Tingyela Stefánia, Wentzel Panna (10. c) összeállítású csapat a második helyezést szerezte meg a II. Kortárs irodalmi versenyen (Fábián László)
Országos tudományos diákköri konferencia
  Földvári-Nagy Csepke (8. b) a XXXIII. OTDK-n az orvos és egészségtudományi szekció primer prevenció tagozatában mutathatta be kutatását, ahol BSc-s és MSc-s egyetemi hallgatókat megelőzve második helyezett lett. 
Horváth Mihály történelem verseny
  Tóth Máté (10. b) 6. helyezés (Csapodi Zoltán)

Arany Dániel matematikaverseny

9. évfolyam
  Varga Eszter Anna (9. c) 9-10. helyezés  

Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny

  Nagy Balázs (11. a) 10. helyezés (Bogdán Kriszitna)

Zrínyi Ilona matematikaverseny

  Varga Eszter Anna (9. c) 30. helyezés  

Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny

  Zelnik Palóma (12. c) 10. helyezés (Faragó Norbert)

London Bridge

8. évfolyam
  Túri Eszter (8. c) 2. helyezés (Bajza Sándor)
  Bedő Katalin (8. a) 3. helyezés (Lenkefi Ferencné)
  Nagy Dóra Veronika (8. c) 5. helyezés (Bajza Sándor)

"Titok" - angol nyelvi levelezőverseny

egyéni
  Fehér Botond (7. b) 6. helyezés (Lenkefi Ferencné)
  Filotás Dénes (8. b) 3. helyezés (Lenkefi Ferencné)
  Bedő Katalin (8. a) 4. helyezés (Lenkefi Ferencné)
  Túri Eszter (8. c) 7. helyezés (Bajza Sándor)
csapat
  Komonyi Ágnes, Takács Kamilla, Vasaji Anna (7. a) 2. helyezés (Szénásiné Steiner Rita)
  Polgár Anna, Sörfőző Réka, Wijands Margit (7. c) 4. helyezés (Szénásiné Steiner Rita)

"Ozirisz földjén" - országos csapatverseny

  Az Ádám Domonkos (7. b), Horváth-Pajor Vilmos, Kálmán Kristóf, Kovács Domonkos, Mihályi Sára, Nemes Nóra, Semjén Adriána, Sörfőző Réka, Wijnands Margit (7. c) csapat 11., a Czene-Polgár Donát, Farnyik Zsófia, Hoványi Anna, Jakovác Réka, Magyar Júlia, Molnár Dávid, Polgár Anna, Reményi Péter, Varga Fanni, Veres Lilla (7. c) csapat 12. helyezést ért el (Mohay Borbála)

"Én és az erdő" - országos irodalmi pályázat

 
Szigetvári Zsófi (8. a) írásaival díjazott lett a pályázaton (Szabó Ádám)
Poszterverseny
  A X. KutDiák Országos Tudományos Poszterversenyen műszaki- és reáltudományi szekcióban Lipták Zoltán (10. a) és Reményi Réka (10. b) második helyezést értek el okosház működését bemutató plakátjukkal (Regele György)
"HÓDítsd meg a biteket!"
7-8. oszt
  Bánszki Balázs (8. c) 2. helyezés (Regele György)
  Molnár Viktor Makoto (8. a) 3. helyezés (Szabó Zsanett)
11-12. oszt.
  Imre Zoltán (11. c) 3. helyezés (Regele György)
Országos spanyol nyelvű vers- és prózamondó verseny
   
kötelező
szabadon választott
Balla Gréta (9. c) (Éltető Katalin)
próza
9. helyezés
5. helyezés
Kirilenko Katarina (10. c) (Éltető Katalin)
vers
16. helyezés
4. helyezés

"Itthon otthon vagy" - országos földrajzverseny

  Gereczi Botond (9. a) a kilencedikesek kategóriájában első lett, és magkapta a legjobb szóbeli feleletért járó különdíjat (Kéri András)
"Lásd, amit hallasz!" - filmes verseny
 
Több tucat pályázó közül a legjobb három film egyikeként a döntőbe jutott Pallós Dávid és Zilahi Anna (10. c) Daimón című alkotása a Budapesti Feszitválzenekar filmes versenyén (Fábián László)

József Attila Mese-, Vers- és Novellaíró Pályázat

 
Szigetvári Zsófia (8. a) díjazásban részesült, és írása bekerült a legjobb alkotásokat tartalmazó Muzsikál az erdő című antológiába (Szabó Ádám)
 

BUDAPESTI EREDMÉNYEK

Fővárosi Informatika Verseny

 
A Fővárosi Általános Iskolai Alkalmazói Versenyen szövegszerkesztésben Zelei Mátyás (7. a) (Piláth Károly), táblázatkezelésban Nagy Dóra (8. c) (Szabó Zsanett) 6. helyezést ért el.
Kitaibel Pál biológiaverseny
  Nagy Levente (9. c) 1. helyezés (Faragó Nobert)

KERÜLETI EREDMÉNYEK

Helyesírási verseny

7. oszt.
  Kovács Domonkos (7. c) 2. helyezés  
8. oszt.
  Molnár Viktor (8. a) 2. helyezés  

ISKOLAI EREDMÉNYEK

Francia műfordítói verseny

       
Szavaló- és mesemondó verseny

mese

  Korda Bonifác (8. b) 1. helyezés  
  Szigetvári Zsófia (8. a) 2. helyezés  
  Palkó Petra (7. a) 3. helyezés  

vers

  Héthelyi Máté (8. a) 1. helyezés  
  Szigetvári Zsófia (8. a) 2. helyezés  
  Gereczi Botond (9. a) 3. helyezés  

Helyesírási verseny

7. oszt.
  Kovács Domonkos (7. c) 1. helyezés  
  Csegzi Lóránd Márton (7. c) 2. helyezés  
  Lutor Dóra (7. b) 3. helyezés  
  Müllner Berta (7. b) 3. helyezés  
  Mészáros Réka (7. b) 5. helyezés  
8. oszt.
  Molnár Viktor (8. a) 1. helyezés  
  Korda Sára (8. a) 2. helyezés  
  Kása Csaba (8. a) 3. helyezés  
  Kormos Ákos (8. a) 4. helyezés  
  Karászi Tamara (8. c) 4. helyezés  
9-12. oszt.
  Riba Gergely (9. c) 1. helyezés  
  Lányi Réka (9. c) 2. helyezés  
  Abdul-Nour Fady (10. c) 3. helyezés  
  Mosoni Anna (12. b) 3. helyezés  

Ma 2017. október 23., hétfő,
KÖZT.KIKIÁLT., Gyöngyi napja van.

Eseménynaptár 

Elte Mail

Elektronikus napló

Tanároknak


e-Ellenőrzőkönyv

Szülőknek


TANKÖNYVRENDELÉS
TANKÖNYVEK
Emelt fizika kísérletek

A HÉT VERSE
ÖREGDIÁK HÍREK

Treff

érettségi előkészítő

Webmester: Piláth Károly